Jít na obsah

Zaujímavé atrakcie Spojeného kráľovstva

Stonehenge

Stonhenge sa nachádza vo Wiltshire, západne od mestečka Amenbury. Je to pamiatka vytvorená z obrovskými kameňmi, ktoré sú zoskupené do vonkajšieho a vnútorného kruhu. Dôvod vzniku tejto stavby bol predmetom dlhoročných diskusií. Verí sa, že bol postavený 3 000 rokov pred našim letopočtom. Niektorí tvrdia, že slúžil ako pohrebisko, keďže sa v okolí našli pozostatky ľudských kostier, no potom sa mienka upravila a hovorilo sa, že Stonehenge bol postavený na špeciálne rituály starovekých Keltov. Nastáva teda otázka, či tento národ bol skutočne tak zdatný vo fyzike a matematike, aby dokázali tieto gigantické kamene takto poskladať.
V 20. storočí sa začala táto stavba sa vrátila ako duchovný objekt pre novodobých pohanov, hlavne novodobých druidov.

vlakové nádraží.jpg
 

Jazero Loch Ness

Toto jazero sa nachádza v Škótsku, juhozápadne od mesta Iverness. Každý z nás pozná legendu o lochnesskej príšere, ktorá sa zjavuje na hladine jazera. Množstvo ľudí ročne navštívi túto oblasť, hlavne lovci záhad, ktorí sa snažia nájsť známky po príšere, ktorá údajne žije pod hladinou a vyzerá ako prehistorický dinosaurus. Na pobreží sa nachádzajú aj ruiny hradu, ktoré poskytujú úžasný výhľad na celé jazero a oblasť.
 

Snowdonia

Snowdonia je národný park vo Walese, v provincii Gwynedd. Tento park je ideálny pre ľudí, ktorí milujú turistiku. Ponúka im nádherný výhľad zo štrnástich vrcholkov, ktoré majú viac ako 900 metrov. Miestni tvrdia, že samotný kráľ Artuš sa narodil v tejto oblasti a sú na to nesmierne pyšní.

anglie.jpg
 

Obrova vyvýšenina (obrovo schodisko)

Ide o oblasť, kde sa nachádza približne 40 000 čadičových stĺpcov, ktoré majú úplne rovnaké miery. Nachádza sa v krajine Antrim na severnom pobreží Severného Írska. Prístup je úplne zadarmo a je to jedna zo záhad prírody, keďže doteraz sa nevie, ako mohlo vlastne vzniknúť takto dokonalé „schodisko“. Podobné útvary sa našli aj v Škótsku a to dalo dôvod vzniku legendy o tom, že tieto stĺpce sú vlastne súčasťou chodníka z Írska do Škótska, ktorú postavili obri.