Jít na obsah

Vlašské orechy

Vlašské orechy sú najzdravšie spomedzi všetkých orechov. Ponúkajú človeku energiu, silu a chuť do života. Nemali by chýbať v našom jedálničku a ani v našej kuchyni.

vlašské ořechy
 
Obsah týchto orechov je veľmi pestrý. Od minerálov až k vitamínom. Perfektné nie? Z minerálov sú v najväčšom zastúpení draslík a fosfor. Následne to môže byť vápnik. V menšom množstve obsahujú zasa železo, vápnik, sodík a tiež horčík. Vápnika je z posledných štyroch spomenutých najviac. Nechýba ani významné magnézium či zinok spolu s meďou. Čo sa minerálov týka tak ich zastúpenie je v skutku obdivuhodné. A ako to je s vitamínmi? Vitamín A, B, C či D a tiež vitamín K. Potom vo vyššom obsahu napríklad kyselina listová či betakarotén. Vitamínov je teda viac než dosť.

ořechy
 
Ako je to s chudnutím a vlašskými orechmi? Aký majú vplyv na chudnutie? Často ľudia práve počas diéty vlašské orechy zavrhnú a vyškrtnú zo svojho jedálnička. To je však chyba. Sú totiž celkom prospešné ako pri držaní diéty tak aj pri udržaní váhy. Aj keď majú vyššiu energetickú hodnotu, chudnutie v skutočnosti podporujú lebo majú pozitívny vplyv na trávenie a podporujú ho. Netreba sa ich preto báť počas diéty a smelo ich konzumujte.
 
Znie vám v hlave stále otázka koľko týchto drobcov by ste mali denne zjesť aby mali nejaký účinok? Samozrejme pozitívny účinok by mal hoci aj len jeden oriešok za deň, ale odporúča sa denne prijať približne nejakých 25 až do nejakých 35 gramov. Nižšie číslo je odporúčané v prípade, že chcete zhodiť nejaké to kilo a naopak vyššie číslo zasa v prípade, že sa snažíte si hmotnosť udržať.
 
Aké účinky majú vlašské oriešky? V čom pomáhajú môjmu telu? Odpoveď je jednoduchá a súčasne obsiahlejšia. Čo je v tomto prípade určite len dobré. Krvný obeh je veľmi dôležitý a všetci sú spokojný ak funguje tak ako by mal. Preto ak chcete mať pevné a zdravé cievy, tepny a tiež žily, tak rozhodne zaraďte tieto orechy do svojho menu. Spomenuté bolo už aj trávenie, ktoré je nimi podporované a spája sa to aj so stolicou, ktorú vďaka nim budete mať pravidelnú. Možno ste si po ich konzumácii všimli, že nie ste dlhšiu dobu hladný. Energiu uvoľňujú postupne nie nárazovo. Váš krvný tlak bude stabilizovaný a svalstvo bude mať lepšiu stavbu. Čo ešte? Samozrejme krása! Ak chcete mať zdravé a kvalitné vlasy či nechty tak vlašské orechy vám pomôžu. Pokožke tiež neublížia. Práve naopak.

oříšky
 
Snáď už teraz veríte, že aj v takom malom zázraku môže byť ukryté zdravie. Preto neváhajte a rozlúsknite si ich pár a objavte v nich to svoje zdravie.