Jít na obsah

Užite si v Saint Tropez!

Už v seriáli s hercom Louis de Funèsom ktorý predstavoval ´´četníka´´ využili producenti prostredie Saint Tropez. Toto nádherné mestečko sa nachádza na Francúzskej riviére, 100 km vzdialené od mesta Nice. Okrem filmárov ktorí tu natáčali sa v tomto meste dlhodobo vyskytovali rôzne celebrity a bolo pokladané za miesto bohatých a slávnych. Zo známych osobností tu dlho žila napríklad Brigete Bardot.

přístev

V súčasnosti je veľmi vyhľadávanou destináciou najmä kvôli teplému a čistému moru, možnosti rôznych vodných športov, nachádza sa tu rozľahlý prístav ktorý ponúka i okružné plavby loďou, na svoje si tu prídu i potápači a milovníci histórie a pamiatok,. Na okraji sa nachádza parkovisko, kde si množstvo turistov necháva autá pretože uličky v meste sú dosť úzke nato aby sa cez ne dalo komfortne prechádzať autom a peši je centrum dosiahnuteľné za pár minút chôdze.

Okrem auta sa sem dá dostať i spomínanou loďou z väčších miest akými sú napríklad Nice. Okrem toho sa sem dostanete i luxusnejším spôsobom, a síce vrtuľníkom ktorý prevádzkuje spoločnosť zabezpečujúca lety medzi Monakom, Nice a Cannes.

Čo sa týka historických pamiatok, medzi najstaršie určite patrí Villa de Plantes, ktorú postavili už starovekí Rimania pri osídľovaní mesta. Dominantou s historickým významom je i Suffrenova veža, ktorá bola postavená pri porazení moslimov.
Čo sa týka pláží, tie sa tiahnu v dĺžke viac ako 5 kilometrov, pričom niektoré úseky sú v súkromnom vlastníctve či už hotelov alebo jednotlivcov a poskytujú skvelé možnosti i na potápanie.

saint trope

V prípade že máte radi umenie, toto miesto priťahovalo množstvo známych umelcov a maliarov. Na ulici ich i dnes nájdete vo veľkých počtoch kde predávajú svoje výtvory.
Ak chcete vyskúšať francúzsku kultúru, dobré vínko, jedlo, krásne pláže a vidieť historické mestečko, Saint Tropez predstavuje ideálnu voľbu ktorú určite neoľutujete.