Jít na obsah

Skvelé rady pre dlhovlásky

Každá z nás túži po dlhých, hustých a lesklých vlasoch. Niektorá žena ich má úžasné aj bez prehnanej starostlivosti, iná im zase dennodenne musí venovať svoju pozornosť aby vyzerali čo najlepšie. Avšak, medzi nami sú aj ženy, ktoré majú dlhé vlasy, no najradšej by sa ich hneď a veľmi rýchlo vzdali, pretože ich už nebavia. Ale prečo by ste sa, milé žienky, mali zbavovať niečoho, čo môže byť také krásne? Veď stačí len zopár jednoduchých trikov a verte, že kaderníctvu sa s veľkou radosťou vyhnete. A my tie skvelé rady poznáme! Tak sa na to teda poďme spoločne pozrieť!blondína a hnedovláska.jpg

  1. Vhodná strava pre dlhé vlasy. Áno, skutočne je to tak. Nezmýlili sme sa, ale presne vieme, o čom píšeme. Aj vlasy potrebujú určité látky, aby si udržali svoj tvar, hebkosť a hustotu. Azda najdôležitejšie zo všetkého sú pre nich bielkoviny. Tie sa nachádzajú v rôznych potravinách, no ak svoje vlasy chcete mať skutočne krásne, doprajte si dostatočné množstvo mliečnych výrobkov, orechov či kvalitného mäsa. Výsledok na seba nenechá dlho čakať a rozhodne budete prekvapená.
  2. Výber vhodnej kefy.V prvom rade je dôležité, aby ste si zvolili tú správnu pre váš typ vlasov. Pri nákupe sa skúste vyhnúť kefám z plastu a vyberte si skôr tie, ktoré majú prírodné štetiny. A najmä si dajte záležať na tom, aby ste sa k vlasom správali najjemnejšie hlavne po umytí. Snažte sa ich česať čo najmenej a ak sa vám mokré vlasy nedarí dobre rozčesať, použite sprej na to určený.

žena s kučeravými vlasmi.jpg

  1. Ako si umývať vlasy?Veľmi dobrá otázka, ktorú si kladie nejedna žena z nás. Na umývanie sú najlepšie šampóny, ktoré sú vyrobené predovšetkým z prírodných materiálov. Avšak, aj tu platí, že nie je vhodné, aby ste si vlasy často umývali, pretože ich voda môže vysušovať a odstraňuje z nich prírodné oleje, ktoré sú pre nich prirodzené.
  2. Spánok s dlhými vlasmi.Môže to znieť čudne, ale skutočne je to tak. Aj počas spánku sa totiž vlasy môžu poškodzovať. Preto je veľmi dôležité, aby ste dbali na to, z akého materiálu sú vyrobené vaše obliečky. Najvhodnejším materiálom je satén, pretože počas spánku sa vlasy priveľmi netrú a tým sa neštiepia. Nezabúdajte ani na to, že vlasy by ste si nemali priveľmi zaťahovať do gumičky, pretože to môže spôsobovať ich nadmerné vypadávanie. Najvhodnejší spôsob je preto spánok s rozpustenými vlasmi.