Jít na obsah

Množstvo problémov spojených s dopravou

Človek majúci svoje vlastné a spoľahlivé osobné auto si v mnohých situáciách možno ani neuvedomuje, akú má výhodu a praktickejší život. V prvom rade má príležitosť prispôsobiť sa časovým termínom nehľadiac na spoje, v druhom rade je jeho doprava pohodlnejšia a rýchlejšia. Ale chápem, že ani takýto človek nemá „ustlané na ružiach“ a môže sa stretnúť s viacerými problémami.

ulice

  • Auto sa pokazí v tú najmenej vhodnú dobu
  • Zostane „zaseknutý“ v cestnej zápche
  • Musí investovať do výbavy, aby bolo auto podľa zákona pojazdné
  • Musí uzavrieť povinné zmluvné poistenie

A možných problémov by sme možno našli ešte viac. Ak už sa radíte k ľuďom, ktorí auto nevlastnia vôbec, alebo sa o neho delíte s ostatnými členmi rodiny, či ho máte momentálne v nepojazdnom stave, alebo ešte nemáte vybavené pzp, nastáva tvrdá realita, v ktorej okúsite, aký je život bez auta v 21. storočí.

letiště

Romantik by povedal, že takýto život môže byť krajším a zdraviu prospešným. No ak sa pozrieme na situáce, kedy sa človek nejde slobodne prechádzať ale musí vybaviť sto vecí naraz, popritom ešte prichádzať do práce na skoré ranné zmeny a neskoro večer domov, v takýchto reálnych prípadoch osobné auto skutočne chýba. Takisto nás pravdepodobne bude čakať nečakaná rodinná alebo firemná záležitosť, či spoločenská udalosť, na akej by sme nemali chýbať.

V takomto prípade by osobný odvoz na dané miesto včas prišiel určite vhod, navyše ak nechceme prísť upachtení a vystresovaní z MHD, či natlačení ako sardinky v jednom aute. No v nemálo prípadoch sa ocitneme v siutácii, v ktorej máme vybavené letenky, dohodnutý let, ale ako naschvál, letisko je na opačnej strane mesta. Ak chceme prísť pobalení, vystrojení a načas, bez rýchleho a spoľahlivé odvozu je to fuška.

autodoprava

Všetky tieto spomenuté problémy by som rád zhrnul do jedného riešenia. Spoľahlivé, štýlové a rýchle auto si jednoducho požičajte .