Jít na obsah

5 nových spôsobov nosenia parfumov

Ako v každom odvetví módy aj používanie parfémov sa vyvíja a mení, či už ste milovníčkou sladkých alebo korenistých vôní, ich vzájomné kombinácie dokážu vytvoriť zaujímavé vonné kompozície. Presvedčte sa samy, nie je to nič zložité, chce to len odvahu a trochu kreativity a inšpirovať sa môžete aj našimi typmi.

parfém

Miešanie vôní
Nie je podstatné, akú vôňu používate, či kvetinovú alebo ovocnú, skombinovať by ste ju mali s parfumami na báze vanilky, kokosového oleja či jantáru. Obsahujú teplé akordy a tým dokážu vytvoriť dokonalý pár v kombinácii s akoukoľvek inou vôňou. Urobia ju zaujímavejšou a zároveň ju rozjasnia.

Kombinácia so sprchovými gélmi
Zaujímavý pár dokážu vytvoriť vôňa a sprchový gél. Výborná je kombinácia gélu a parfému z rovnakej série, ktoré zvyknú byť dodávané ako sety. Toto spojenie predĺži životnosť vône. Citrusový sprchový gél v tandeme s rôznymi inými vôňami je výbornou voľbou. Pre chladnejšie obdobie je vhodnejší gél s pižmom, vytvára tlmenejšiu a teplejšiu kompozíciu.

Spojenie s telovými krémami
Po sprchovaní treba celú pokožku tela hydratovať, predĺžite tým účinok parfému. Súčasťou vôní sú síce aj oleje, ale suchá pokožka ich veľmi rýchlo absorbuje a kompozícia potom rýchlo vyprchá. Po kúpeli preto čo najskôr naneste na pokožku hydratačný krém alebo mlieko.

Správne body pre aplikáciu vône
Vonné látky treba aplikovať na zóny na pokožke ako je stred hrudníka, zápästia, krk za ušami, no zjemniť intenzitu vône je možné, ak si ho aplikujete na zadnú časť krku. Za ušami je mnoho mazových žliaz, tam vôňu radšej nedávajte, narušíte jej zloženie a nebude voňať pekne.

vonné koupele

Votrite si vôňu do vlasov
Po umytí si do vlasov strieknite trocha parfému, budú príjemne voňať, až kým si ich opäť neumyjete. Ale s jeho množstvom to nepreháňajte, alkohol, ktorý vôňa obsahuje, vlasy vysušuje.