Jít na obsah

Vieme, čo potrebuje náš miláčik?

Spolupracovník, každodenný spoločník, verný svedok našej každej zmeny nálad. Pritom nám nikdy nič nevyčíta, trpezlivo s nami cestuje, kdekoľvek sa pohneme. Pre niektorých z nás sa stal dokonca obľúbeným miláčikom, s ktorým trávia každú voľnú chvíľu.
Kto je tento verný partner? Predsa náš chytrý telefón.
Napriek jeho vernosti a všetkým prednostiam, ktoré sme pred chvíľou spomenuli, náš spoločník potrebuje z času na čas istú pozornosť. A nie len tú najzákladnejšiu, aby vôbec mohol fungovať, čiže postaráme sa o jeho energiu formou nabíjania. Vieme, čo náš miláčik naozaj potrebuje?

telefon
 

Nežijem zo vzduchu

 
To je predsa každému jasné! Napriek tomu aké časté sú situácie v podobe vybitej batérie! Pravidelné dobíjanie telefónu chce istú formu disciplíny. Ale náš miláčik sa nám za to odvďačí dlhšou životnosťou svojho energetického zdroja.
 

volání

Moja konštrukcia nie je z ocele!

 
Dnešný trend mobilných telefónov ide smerom k ustavičnej minimalizácii. A náš chytrý telefón, ktorého hrúbka sa kedysi dala merať v centimetroch, sa teraz meria snáď mikrometrami. To sa ale odráža na jeho odolnosti.
Preto je nevyhnutnosťou, pokiaľ chceme nášmu miláčikovi dopriať čo najdlhší život, používať ochranné púzdra a obaly. Na trhu je nespočetné množstvo možností, vybrať si môže každý z nás. Od kožených obalov, cez rôzne syntetické a vode odolné, až po nalepovacie ozdobné kryty.
 

Dívame sa na seba cez displej…

 
Ďalší z trendov, ktoré hýbu dizajnom našich telefónov, je zväčšovanie plochy displeja. A až za hranicu ohybu, ako vidíme u niektorých typoch mobilov.
Napriek tomu, akým častým úkazom je moment, keď vyťahujeme z batohu či kabelky kľúče od domu, že vypadne nám spolu s kľúčmi aj chytrý telefón! A žiadnemu displeju neprospieva vzájomné spolunažívanie s kľúčmi. Preto, pokiaľ patríme medzi zástancov jednopriehradkových odkladacích priestorov, mali by sme zvážiť ochranný kryt aj na plochu displeja.