Jít na obsah

Výhody a nevýhody samostatného bývania

Napriek tomu, že sa veľmi tešíte, tento krok väčšinou vyvoláva aj riadnu dávku stresu. Koniec koncov, presťahovanie sa do svojho vlastného bytu alebo domu je obrovský krok, ktorý zahŕňa určité riziká.
Ak máte pocit, že teraz je tá správna doba, aby ste sa presťahovali do vlastného priestoru, mali by ste si prečítať tento zoznam výhod a nevýhod samostatného bývania.

klíč

Výhoda: Ste sám sebe (a bytu) pánom.
Už nebudete viac bojovať o to, či lampa vyzerá dobre na nočnom stolíku alebo či by sa jej viac páčilo na parapete. Spálňa, v ktorej by inak bývali vaši rodičia alebo spolubývajúci, môže byť vaša kancelária/priestor na cvičenie jogy/umelecké štúdio/ alebo šatník.
Teraz máte úplnú kontrolu nad celým priestorom a môžete si s ním robiť čo sa vám zachce.

Nevýhoda: Všetko musíte robiť sami.
Už tu nie je žiadna úbohá spolubývajúca, ktorá zaberá priestor na ktorom by ste mohli mať poličku na knihy alebo skrini. Lenže to znamená, že tu tiež nie je žiadna spolubývajúca, ktorá vynesie krabice na ôsme poschodie. Už ste na všetko sami, áno môžete si zavolať sťahovákov ale tí vám už nepomôžu s montovaním stolíka z Ikea-i alebo platením nájmu.

panelák

PRO: Môžete si robiť čo chcete (ale len tak dlho kým sa nebudú sťažovať susedia).
Či už tancujete nahý na rytmus spreja na vlasy, dávate si zmrzlinu a whisky na raňajky alebo idete spinkať v piatok o 20:30, naokolo nie je nikto, kto by vás mohol súdiť.
Váš domov je váš hrad a v ňom môžete robiť čokoľvek, čo sa vám páči, bez strachu, že váš spolubývajúci je niekde po blízku, alebo, že sa náhodou vráti z práce skôr.

Nevýhoda: Noci sú veľmi strašidelné.
Nezáleží na tom, aký ste starý alebo ako veľmi ste zvyknutý na to, že ste sami. Ste len jeden horor od toho, aby ste celú noc prestrašený, strávili pod vašou obľúbenou dekou, a chveli sa vždy, keď započujete nejaký divný zvuk.
Keď bývate sami, nikto vás nemôže uistiť, že vrah so sekáčikom nečaká pred dverami vašej spálne na moment, keď zatvoríte oči.

inteirér

PRE: Môžete uložiť čokoľvek, kamkoľvek.
Vašej závislosť na nakupovaní v second-handoch a blších trhoch už nikto nestojí v ceste. Máte všetok priestor na svete (vo vašom byte) na uloženie vašich znovu nájdených pokladov.
Zásuvka plná somarín? A čo tak izba plná somarín, neznie to ako lepší nápad? Myslím, že nikto vo vašom byte nebude proti.