Jít na obsah

Kúpeľňa roku 2018

Dávno vás omrzeli staré kachličky a stará hrdzavá vaňa, ktorá má už čo to za sebou? Chcete zásadnú zmenu no neviete ako na to? Poďme sa pozrieť na pár typov a trendov nových, moderných kúpeľní roku 2018.

koupelan

Geometria
Nie nejde o nové učivo na škole, ide o druh keramiky, ktorý by ste pre svoju kúpeľňu mali vybrať. Kovy a plasty nahradzujú materiály ako prírodný kameň a keramika. Taktiež už dávno nie sú v móde malé dlaždice. Dnes je in riadiť sa pri navrhovaní tejto časti bytu heslom, čím väčšie tým lepšie. Trendom sú veľkoformátové obklady a dlažby. Zaplatíte za ne v prepočte o niečo viac, no toto rozhodnutie určite nebudete ľutovať. Výhodou je, že vznikne menej spár, čomu sa potešia nielen robotníci pri kladení na stenu, ale aj Vy pri následnom čistení kúpeľne.

Priestor
Veľkou chybou pri navrhovaní snáď každej miestnosti je, že sa snažíme vybrať mnoho prvkov a ani sa nenazdáme a nemôžeme v tak preplnenom priestore ani dýchať. Taktiež sa už nemusíme tak striktne držať symetrie ale môžeme priestor oživiť asymetrickými prvkami. Pokiaľ si s ich výberom netrúfate samy, nebojte sa obrátiť na dizajnéra. Ak máte radi priemyselné prvky, toto je čas presne pre Vás. Tieto doplnky, trubky a drsný betónový výraz sa v poslednom čase zaradili medzi veľmi obľúbené.

vana

Škandinávska biela
Všimli ste si, že najznámejší švédsky predajca nábytku IKEA používa vo svojich kúskov mnoho svetlých farieb? Je to preto, že biela farba, zrkadlá a sklá priestor zväčšujú a dokážu priniesť svetlo aj do tmavých miestností. Takisto mnoho prírodného dreva a tzv. hygge štýl, ktorý označuje pohodu a spokojnosť. Hygge štýl sa v posledných rokoch stal definíciou dánskej kultúry a jednoducho ide o to, ako žiť dobre. Čo to ale znamená v zariaďovaní? Je to umiestnenie svietnikov alebo vonných lámp, prípadne poličky na knihu – všetko pre Váš príjemnejší kúpeľ večer po práci.