Jít na obsah

Bývajte podľa vlastných predstáv

Panelák alebo rodinný dom?
Čo je výhodnejšie? Všetko závisí od vašich záľub.
Ste aktívny človek, ktorý nepozerá na financie, radšej má súkromie a pokoj? Alebo ste nočný typ a pracujete práve v noci? Radšej  bývate sám a odľahlejšie od ostatných? Máte radi zvieratá, alebo sami máte nejaké domáce zviera? Ak ste si aspoň na jednu otázku odpovedali kladne, tak je pre vás určite vhodný rodinný dom.
Ak však chcete bývať čo najlacnejšie, nepotrebujete veľa miesta, nemáte problém s výškami a nevadia vám susedia je pre vás vhodný panelák alebo inak povedané bytový dom.dom, relax, bazén.jpg
 
Záhrada alebo bez?
Množstvo ľudí si nevie vybrať, zháňať dom so záhradou alebo mi ju netreba?
Záhrada je vhodná pre domáce zvieratá, ale aj pre milovníkov rastlín a pestovania. Na záhrade môžete chovať akékoľvek zviera. Určite to bude výhodou. Ak radi pestujete, nemusíte mať na balkóne veľa kvetináčov, ktoré zaberajú veľa miesta, stačí mať menšiu záhradku, kde si môžete vytvoriť vlastné pole na pestovanie.
Záhrada môže slúžiť aj na oddych. Bazén, gril, hojdačka alebo priestor na hracie ihrisko pre deti.
 
Mesto alebo vidiek?
Tu sa zas vyberá kvôli záľubám. Ak nemáte problém cestovať do mesta do obchodu, za doktorkou alebo prácou a máte radšej pokoj a ticho je pre vás lepší vidiek. Čistejší vzduch, veľa prírody na prechádzky a na šport a nízka doprava.
AK však neradi cestujete a nevadí vám iný vzduch je výhodnejšie mesto. V meste je všetko po ruke  a veľmi blízko.panelák, bývanie, balkón.jpg
 
V centre alebo na kraji mesta?
Do centra mesta chodia ľudia hlavne kvôli blízkosti. Všetko je na krok blízko a tak ušetria veľké množstvo, jazdenia v MHD, autom alebo vlakom. Vyhnú sa tak meškaniu, státiu v zápchach a preplnených autobusom alebo vlakoch. Bývanie v centre je však náročnejšie finančne.
Na okraji mesta je výhodnejšie bývať ak máte domáce zvieratá, malé deti, ktoré veľké množstvo trávia behaním po vonku a nevadí vám dochádzanie do centra.