Jít na obsah

Zbavte sa ploštíc

Škodcovia sú niečo, čo nás sprevádza životom. Mnohí z nás majú šťastie na to, že sa nikdy s ničím takým nestretnú. No bohužiaľ, drvivá väčšina z nás sa s tým stretne a nielen raz. Parazity a škodcovia sa môžu vyskytnúť úplne všade. Aj keď sa veľa ráz spájajú s nedostatočnou hygienou a podobnými vecami, vôbec to neplatí. Ploštice môžete dostať aj v päťhviezdičkovom hoteli, ale môžu sa vyskytnúť úplne hocikde. Podstatné je, aby ste ich nepodceňovali. Nikdy neviete, ako veľmi sa môžu rozšíriť. A verte tomu, že to je niečo, čo určite nechcete. Predsa nechcete, aby ste kvôli nejakým parazitom museli páliť celý nábytok.

šnek
 
Nepodceňujte štípance
Nikto nechce robiť paniku. Ale je pravda, že keď sa štípance vyskytujú čoraz viac a nie je práve sezóna komárov, existujú len dve možnosti. Ploštice alebo blchy. A je jasné, že blchy sú ešte tá lepšia možnosť. Niežeby to bola výhra. Ale verte tomu, že ak sa niečoho neviete zbaviť, tak sú to určite ploštice. Ľudia len veľmi ťažko prídu na to, že ich doma skutočne majú, hlavne preto, že si ich štípance často zamieňajú s komármi alebo pavúkmi. Je však jasné, že keď sa štípance každou nocou rozširujú, nebude to asi len také jednoduché.

pásovec
 
Zavolajte si odbornú pomoc
Nájsť však živú plošticu je naozaj obtiažne. Skôr nájdete jej trus, no ale ani to nemusí byť záruka. Keď máte podozrenie, že doma máte ploštice, neskúšajte ich odstrániť sami. Tu bežné prípravky (nech sa na internete dočítate čokoľvek) naozaj nepomôžu. Najlepším priateľom bude určite deratizér, no ak chcete nájsť toho správneho, čítajte referencie. Ľudia v zúfalstve naletia kdekomu a nikdy neviete či nenarazíte na podvodníka. Je však jasné, že deratizér určite nie je tá najlacnejšia záležitosť. Vždy však lepšie, ako začať páliť všetko, čo doma máte. Preto neváhajte a určite všetko riešte čo najrýchlejšie. Vždy je lepší planý poplach ako masívne rozšírenie ploštíc.