Jít na obsah

Prečo ísť študovať na informačné technológie?

Dnes sú počítače, tablety, mobily a neviem ešte aké zázraky veľmi rozšírené. Začínajú sa na nich učiť pracovať aj starší ľudia a malé deti to už vedia aj bez vysvetlenia. Intuitívne. Moderné technológie zahlcujú svet a my to tak nechávame, pretože nám to vyhovuje. Nebránime sa. Informácie sa na nás hrnú z každej strany a my ich nestačíme ani vnímať, nie to ešte využívať. Je tu preinformovanosť.

údaje

Kto by to chcel ísť ešte aj študovať a prečo?

Jednoduchá otázka, jednoduché dôvody prečo:

ü  Môžeme pracovať aj z pohodlia domu
Keďže pracujete na počítači, nie je potrebné, aby ste cestovali z pohodlia domu do práce. Doma máte predsa tiež notebook a viete sa pripojiť a pracovať. Má to svoje výhody aj nevýhody, ale je to určite zaujímavejšie a nestrácate čas cestovaním do roboty.

ü  Nemáte núdzu o prácu
V dnešnej dobe je informačných technikov a programátorov ako maku. Väčšina z nich má po dve práce a zárobky tiež nie sú na zahodenie. Ponuky sa vám budú len tak hrnúť, aj keď nebudete mať žiadnu prax, čo je veľká výhoda. Prax predsa máte zo školy, keďže iba teoreticky sa to naučiť predsa nedá.

ü  Môžete vytvárať aj vlastné projekty a dať si za ne platiť
Ak ste kreatívny, viete si naprogramovať vlastné webové stránky, ktoré ešte neexistujú a keď budú úspešné viete ich predať aj do zahraničia. Myslím, že takisto sa predala aj zlavadna, ktorá je slovenská stránka, ale už ju nevlastnia Slováci.

ü  Ak ste žena, väčšinou budete pracovať v mužskom kolektíve
Nikde sa nepíše, že ak ste žena, tak nemôžete ísť študovať informačné technológie. Budete však ako tŕň medzi ružami. Väčšina žien totiž nie je technicky zameraná a informačné technológie sú pre nich hotová veda a samá komplikácia. Ak sa však na to dáte, zaručene sa stretnete s výlučne mužským kolektívom, čo môže byť v niekoľkých prípadoch aj výhoda. Môžete si nájsť životného partnera a muži v kolektíve neriešia mnohé zbytočnosti ako ženy.

binární

ü  Plat
A o tom už ani nemusím hovoriť, dnes sú tieto práce veľmi vysoko cenené. Oveľa viac ako iné kancelárske práce a do budúcnosti bude stále treba ďalších a ďalších programátorov, pretože už aj pomaly skrine budú mať v sebe zabudovaný počítač.
Kto by to chcel ísť študovať vám už nepoviem, skúste to zvážiť samy.