Jít na obsah

V čom to mám skladovať?

Začali ste si pestovať v záhradke a nechali ste si nejaké semienka na budúci rok? No, v papierových obaloch sa bojíte, že vám to všetko zvlhne? Neradi nechávate aj fazuľu v takých obaloch, kde by ju mohli napadnúť nejaké roztoče alebo chrobáky? Najradšej by ste si všetko dali do nejakých plastových obalov a zachovali tak prirodzenú farbu a danú vlhkosť ako má byť?

tomato-934921_1920

Naozaj môže byť problémom, ak máte v dome alebo v byte príliš vlhko, že vám následne takmer všetky potraviny túto vlhkosť pohltia. Prirodzene ju nasajú bez vášho pričinenia a vy sa môžete len čudovať, prečo sú všetky potraviny tak znehodnotené. Nestane sa vám to, ak použijete sklenené obaly alebo zip sáčky 2packsk.

raspberries-in-the-bag-3730318_1920

Čo sú zač tieto sáčky?
Sú to univerzálne sáčky, ktoré sa dajú ľahko a jednoducho zopnúť. Určite ste sa už niekde s nimi stretli, pretože sú celkom obľúbené a praktické. Dajú sa viac krát otvárať a zatvárať. Ponúkané sú až v trinástich rôznych veľkostiach, takže si určite nájdete tú svoju veľkosť, ktorú budete preferovať. Alebo budete mať na každú potravinu rozličnú veľkosť, pretože veď aj každá potravina je inej veľkosti ako iná. Záleží len od vás ako sa k tomu postavíte. Sú priehľadné, takže budete mať prehľad o tom, aké potraviny sa v daných vreckách skrývajú. Perfektne vám poslúžia aj na zabalenie nejakých vysušených rastliniek, z ktorých si budete chcieť v zime zaliať čaj. Ak máte totiž v byte alebo dome príliš vlhko, tak by sa tam tieto rastlinky nemuseli dočkať zimy a splesniveli by vám rýchlejšie ako by ste ich stihli použiť. V lete ich predsa nepotrebujete, ale v zime vám padnú veľmi vhod. Dokonca sa obsahu týchto vreciek nič nestane, ak vám padnú do umývadla alebo do hrnca – sú totiž vodotesné. To, že sa k nim nedostane vlhkosť z vášho príbytku znamená, že sú aj vzduchotesné, takže sa nemusíte obávať žiadnych vonkajších nepriaznivých vplyvov.