Jít na obsah

Skvelý a realistický zážitok vám prinesie nová F1 2018

Pripravte sa na skvelý a realistický online (multiplayer) zážitok, ktorý vám prinesie zbrusu nová F1 2018 od výrobcu Codemasters.
Pri prvom pohľade na trailer som vlastne ani nevedel, či pozerám na reálnu súťaž F1 v priamom prenose, alebo na videohru. Grafická stránka hry je teda viac než v poriadku. Ale vieme, že grafika v dnešnej dobe nie je pre náročného hráča ani zďaleka všetko.

konzole

 Nový ročník F1 má tak pre nás prichystané viaceré plusy spojené s realistickým pocitom zo závodov, bohatým módom kariéry, prepracovanou umelou inteligenciou protihráčov a už spomenutým zábavným multiplayerom. Patrilo by sa však pozrieť aj na pár mínusov, konkrétne len na dva.

  • "Búračky", teda kolízie nie sú nič extra, pripomínajú zastaraný model a na nervy občas zaútočí nelogická penalizácia, respektíve penalta za "priestupok", ktorého si nebude vedomí.

Ale hra má celkovo viac pozitív než negatív a kladnejšie stránky sú viditeľnejšie, čiže celkový efekt z novej F1 2018 je veľmi dobrý, takmer výborný. V škole by sme povedali jedna mínus, alebo veľmi vydarená dvojka.

Multiplayer alebo singleplayer?
Realistické prevedenie pretekov, inteligentní súperi ovládaní počítačom, návykový kariérny mód, možnosť hrať za legendárneho Räikkönena v tíme Ferrari,… sa sami o sebe postarajú o veľmi zábavnú, ale aj zaujímavú a návykovú hrateľnosť i v prípade módu singleplayer. Aj napriek tomu sa však určite oplatí vyskúšať mód online, respektíve multiplayer. Hrať proti ľudským súperom je predsalen o niečo lákavejšie, ale to sa týka prakticky každej hry.

xbox

To najlepšie za posledné roky
Za zmienku stojí aj vydarené technické spracovanie a ovládanie, nejde tak o žiadnu jednoduchú arkádu, ale o zážitok podobný realite. Najnovšia verzia série F1 je tak i podľa kritikov príjemným prekvapením a spomedzi konkurencie ostatných "formulových" videohier, ako aj predchádzajúcich titulov za posledné roky vôbec najlepšia. Pokiaľ ste tak jedným z tých, ktorí čakali na prepracovaný titul z tohto žánru, dočkali ste sa.
F1 2018 je dostupná pre PC, Playstation 4 a Xbox One.