Jít na obsah

Novinka- aplikácia s názvom Mesto vo vrecku

O stave slovenských miest a najmä tých menších, nepovšimnutých vládou koluje veľa povestí. Každopádne každé mesto, mestečko i obec má svoj úrad, na ktorý sa môže obrátiť každý občan so svojim názorom alebo ešte lepšie, konkrétnym plánom či predstavou. Doba byrokracie a papierovačiek, respektíve papierov, pier a osobných kontaktov kvôli každému detailu môže byť onedlho minulosťou, nakoľko viacero úradných záležitostí sa dá elektronickým spôsobom vybaviť už dnes.

mobilní telefon

Skvelou ukážkou toho, ako byť zainteresovaným a aktívnym občanom s minimálnym vplyvom zbytočnej byrokracie, čiže výhradne iba praktickou, modernou a elektronickou formou je nová slovenská aplikácia s názvom Mesto vo vrecku.
Rozbitá a stará cesta, nefungujúce osvetlenie, zničený park, nelegálna skládka odpadu,… pomocou tejto aplikácie je upozornenie mestského úradu na akýkoľvek problém skutočne jednoduché, nad týmito vecami už nemusíme iba apaticky mávnuť rukou, ale daný problém môžeme praktickým spôsobom nahlásiť.
Doslova behom pár sekúnd budete mať v mobile dostupnú kompetentnú správu mesta, ktorej môžete daný problém nahlásiť a to poprípade i anonymným spôsobom. Váš podnet bude spracovaný bez toho, aby ste daný úrad vôbec museli navštíviť, čakať v rade a vypísať tonu papierov. Aplikácia ide priamo k veci a internet nám umožňuje zdieľať tonu elektronických príspevkov celkom prehľadným spôsobom i takouto, nadmieru sympatickou, praktickou a rýchlou cestou. Vďaka automatickému zisteniu polohy sa vám zobrazí mestská správa konkrétneho mesta či obce.

smarthopne

  •  Aplikácia je úplne zdarma a je dostupné pre Android aj iOS.

Spomenutou internetovou formou pravdepodobne vzrastie záujem verejnosti o svoje mesto, respektíve nahlásenie problému bude atraktívnejšie a na základe príspevkov sa môžu začať realizovať riešenia. Nevraviac o tom, ak podobných príspevkov bude viac. Pomocou mobilného zariadenia tak dnes môžu mať občania mesto vo svojich rukách.