Jít na obsah

Recenzie videohier pre rok 2018: To najlepšie a to najhoršie

Videoherný „boom“ nabral na svojich obrátkach už začiatkom 80-tych rokov. Zaplavilo nás more pozostávajúce z obrovského množstva herných titulov (predovšetkým pre Nintendo) a ľudia si obľúbili väčšinu z nich. Treba však poznamenať, že vtedy sa jednalo o niečo lacnejšiu zábavu a taktiež asi fakt, že fanúšikovia tohto priemyslu boli o niečo skromnejší. To ale nemení nič na tom, že v každom, aj v tom staršom období, sme mohli nájsť tituly, ktoré si hráči práve neobľúbili, odniesli si určitú kritiku a naopak tie, ktoré sa stali doslova fenoménom a masovou zábavou.

nový rok

Pozrime sa však na aktuálne storočie.
Hádam každý má prístup k internetu, existuje veľa webových stránok, pomocou akých sa môžeme dočítať odborné, ale aj „ľudové“ recenzie a na základe nich sa môžeme rozhodnúť, do ktorého titulu investujeme a do akého naopak radšej nie. Samozrejmosťou sú trailery vo forme videí, čiže máme možnosť vytvoriť si prvotný dojem, ale aj dať na rady tých, ktorí už s hrou mali osobnú skúsenosť. Videohry už sú na nezrovnateľne vyššej úrovni v každom smere a logicky, technologický pokrok si vyžaduje aj vyššiu investíciu, čiže dnes už nejde o taký „lacný špás“.

Ak máme investovať niekoľko desiatok eur, mali by sme byť opatrní a aj z tohto podnetu sú čoraz viac rozšírenejšie informácie pozostávajúce z recenzií aktuálnych titulov. Videohry z roku 2017: Do akých investovať a ktorým sa radšej vyhnúť? Túto otázku už máme z určitej časti zodpovedanú. V dobe, kedy píšem tento článok je za nami už rovná polovica roku 2018 a relatívne vhodný čas na to, aby sme túto otázku posunuli o krok vpred a pozreli sa na aktuálnejšie poznatky, orientujme sa na rok 2018.

videohry

Tituly pre rok 2018, ktoré zatiaľ získali veľmi pozitívne recenzie:
God of War, Monster Hunter World, Dragon Ball Fighter Z, Shadow of the Colossus, A Way Out, Detroit: Become Human, Jurassic World Evolution
Tituly pre rok 2018, pred ktorými kriticu varujú:
Past Cure, MX vs ATV All Out, Bravo Team, Agony, Crisis on the Planet of Apes, Fear Effect Sedna, The Inpatient, Extinction, Metal Gear Survive.