Jít na obsah

Ready made s.r.o., aby vás podnikanie bavilo

Začínajúci podnikatelia, čo chcú rozbehnúť svoj biznis vo väčšom meradle, si istotne budú chcieť založiť nejakú svoju firmu, obchodnú spoločnosť. A napríklad o obchodné spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.) majú záujem takisto skúsení podnikatelia, ktorí chcú svoju činnosť rozšíriť či „presedlať“ na inú obchodnú činnosť. Vo všetkých týchto prípadoch títo biznismeni tušia, že založenie eseročky nie je zas tak jednoduchý a ani okamžitý postup. Musia si nájsť na to čas (ale aj posilniť nervy na byrokratické postupy )a to ich možno odrádza.

Spolocnosti na predaj sú v tomto smere iné. Dajú sa kúpiť prakticky okamžite a sú už založené, dá sa pri nich ušetriť potrebný čas a uľaviť od možných problémov a dokonca chýb, ktoré so sebou prináša založenie firmy od úplných základov.

muž za počítačom

Kúpa založenej ready made s.r.o. je rýchlejšia a ľahšia cesta, ako začať čo najskôr s podnikaním, resp. ako byť vlastníkom eseročky, s ktorou sa v čo najkratšom čase môžete právoplatne pustiť do obchodovania.

Dá sa povedať, že založenie vlastnej firmy je pre podnikateľov, čo vidia časovo obmedzenú príležitosť, prakticky nereálne. Teda v tomto prípade to rozhodne nie je najlepšia cesta, pretože proces založenia je sprevádzaný mnohými úradnými, administratívnymi a zdĺhavými úkonmi, nie je to rýchle riešenie a podnikateľ v takýchto prípadov trávi veľa času na úradoch, kým vlastne môže začať skutočne reálne obchodovať.

žena, podnikateľka

To je vlastne dôvod, prečo založené ready made s.r.o. kupujú aj skúsení biznismeni, ktorí sa v postupoch zakladania vyznajú a práve preto vedia, že ak potrebujú rozbehnúť nové aktivity s novou obchodnou spoločnosťou v najbližšej dobe, jediným riešením je kúpa hotovej, to jest založenej spoločnosti.

Ak vravíme o ready made spoločnostiach, vravíme o vytvorených eseročkách, ktoré vznikli za týmto účelom- aby sa záujemcom predali a tým im zrýchli a uľahčili proces, v ktorom sa môžu pustiť do podnikania, pričom predajcu/zakladateľa zas poteší finančný zisk, ktorý za jej predaj získa.