Jít na obsah

Nemálo mužov zažíva poruchy erekcie, ktoré sú žiaľ trvalejšie

Zrejme nie je potrebné bližšie vysvetľovať, že symbolom vyvrcholenia erekcie je ejakulácia. Lenže v pomerne častých prípadoch vzniká ťažko už i len samotná erekcia a teda plnohodnotné prekrvenie penisu v dôsledku sexuálneho vzrušenia. V inom prípade je nekvalitná i samotná ejakulácia, respektíve málo intenzívna či prakticky žiadna.
Odtlačok pier, bozk, pusa
Sú to problémy, ktoré môžu zastihnúť nejedného muža. Erektilná dysfunkcia sa spravidla dotýka mužov v pokročilejšom veku, no sú čoraz známejšie prípady, kedy v dôsledku rôznych faktorov môže táto porucha zaskočiť takisto mladšie ročníky. V oboch prípadoch však vravíme o nekvalitnom sexuálnom zážitku z pohľadu muža ako aj jeho partnerky.
Ako už bolo naznačené, faktory slabej erekcie môžu byť rôzne, no skúsme si ich predstaviť čo možno najstručnejšie:
· Vek, pričom k rizikovým sa z tohto hľadiska začína považovať 40-tka. Žiaľ po tomto veku je známy pomerne vysoký výskyt opisovaných problémov, a to takmer u polovice mužov!
· Zdravotné problémy, pričom sa v danom smere k najčastejším faktorom radí cukrovka, vysoký krvný tlak, obezita či pravidelné užívanie silných liekov.
· Psychika, respektíve jej nevyrovnaný stav je pomerne častou príčinou. Dominantným je stres či nízke sebavedomie.
· Životný štýla jeho pomerne nezdravá forma pozostávajúca z nedostatku pravidelného spánku, ale tiež pohybu na čerstvom vzduchu. Výrazným vnemom sú tiež cigarety, alkohol a jedálny lístok, ktorý síce zaťaží, no je chudobný na doporučené minerály a vitamíny.
Posteľ, spálňa
Životný štýl či neustály stres sú veci, ktoré dokážeme regulovať. Nevravím, že ľahko, ale určite tu cesta je. Ťažšie je to v prípade organických porúch a takisto nespomalíme naše starnutie. Avšak vieme, že existujú takisto prípravky typu viagra, prípadne generikum cobra.
Takisto by sme sa nemali báť navštíviť nášho lekára, respektíve odborníkov a nebáť sa o našom probléme otvorene diskutovať.