Jít na obsah

Dovolenkujeme s chlpáčom

Ak máme psa, dovolenka môže byť niekedy problémom. Pokiaľ sa nám o našich chlpáčov dokáže postarať rodina, alebo známy, je všetko v poriadku. Ak však takúto možnosť nemáme, musíme vymyslieť niečo iné. Napríklad ich zobrať so sebou.

pes

Malý prieskum

Dovolenka so zvieraťom nemusí byť vôbec problém. určite si dopredu zistite, či s tým nebude problém v hoteli kde sa chystáte bývať. Najlepším riešením je však stan, alebo chatka v kempe. Tam so psom nebude mať nikto problém.

Žiadna voda ani jedlo

Dôležité je aj cestovanie. Ak pôjdete autom, čo je ten najvhodnejší spôsob, myslite na to, že klimatizácia je síce nevyhnutná, no na druhej strane to s ňou netreba preháňať. Ak pes vyjde do príliš teplého prostredia, môže pokojne aj skolabovať. Preto všetko a mierou.
Počas cesty mu nedávajte často piť. Hrozí mu totiž torzia žalúdka. Platí to najmä pri plemenách, ktoré majú široký hrudník. V žalúdku sa pri pohybe tekutina dostane na jenu stranu a tá žalúdok doslova preváži. Pokiaľ by takáto situácia nastala, operáciu musíte stihnúť do štyroch hodín, inak pes neprežije. To isté platí aj o strave, ktorú by ste psov nemali dávať minimálne dvanásť hodín pred cestou.

pejsek

Pribaľte s dve lekárničky

Aby sa nepremenila na katastrofu, okrem lekárničky pre vás, zbaľte aj jednu zvieraciu. Ak pes dostane silné hnačky, čo nie je ničím neobvyklým, pomôže vám smecta. Hnačka nie je sranda, pretože spôsobuje dehydratáciu, ktorá sa môže končiť aj tragicky. Taktiež nezaškodí, ak si so sebou pribalíte vazelínu. Tou môžete natierať psie labky, konkrétne vankúšiky na ich spodnej strane. Slaná voda a horúci piesok ich môže zodrať až do mäsa. určite nesmie chýbať ani pinzeta na kliešte. Druhy, ktoré sa vyskytujú v teplých oblastiach môžu predstavovať pre psa aj pre nás vážne zdravotné riziká. Dokonca väčšie ako naše kliešte.