Jít na obsah

Tu sú niektoré z najlepších možností ďalšieho vzdelávania pre podnikateľov

Podnikatelia sa všeobecne radi učia. Či už je to účasť na konferenciách, práca s mentormi alebo hodnotenie ich vlastných úspechov a neúspechov. Niektoré sa zameriavajú na vzdelávanie na cestách, zatiaľ čo iné uprednostňujú získavanie konkrétnych zručností v tradičnejšom vzdelávacom prostredí. Ak sa medzi nich započítate, je tu množstvo možností ďalšieho vzdelávania, z ktorých by ste mohli mať úžitok.obchodf.jpg
Než začnete vkročiť
Všetci máme preferovanú metódu učenia, či už ide o praktické cvičenie, čítanie, prednášky, projekty alebo niečo úplne iné. Akonáhle ste sa rozhodli začať formálny vzdelávací proces, začnite sa pýtať sami seba, ako sa najlepšie učiť – a pomocou tohto postupu si vyberte najlepšie vzdelávacie prostredie pre vaše potreby.
Ďalej viete, čo neviete. Inými slovami, aké sú medzery vo vašom podnikateľskom vzdelávaní, ktoré chcete vyplniť? Možno potrebujete základné znalosti o účtovníctve alebo lepšie pochopenie životného cyklu produktu. Po zistení potreby zúžte vyhľadávanie na tieto oblasti.pracoviště.jpg
Online kurzy
Existujú tisíce online kurzov pre podnikateľov, ktorých témy siahajú od rozvoja vašej firmy až po podcasting. Mnohé sú dokonca bezplatné. Webové stránky, ako je  Udemy, ponúkajú výber obchodných kurzov vyučovaných inštruktormi s poplatkami v rozmedzí od približne 12 do 25 dolárov.
Ak chcete, aby sa váš online kurz budoval smerom k získaniu titulu alebo certifikátu, Coursera ponúka kurzy akceptované mnohými známymi vysokými školami a univerzitami v celej krajine, vrátane University of Illinois, Stanford University a Johns Hopkins University.
Medzinárodné programy
Pre podnikateľov, ktorí majú záujem o rozvoj medzinárodného podnikania – alebo ktorí jednoducho hľadajú dobrodružstvo a vzdelanie – existuje niekoľko medzinárodných škôl, ktoré ponúkajú osvedčenia o podnikaní alebo letné programy. Program v zahraničí môže poskytnúť nový pohľad na podnikanie a zároveň vám umožní nadviazať kontakt s ľuďmi z celého sveta.