Jít na obsah

Tréningový základ pre začiatočníkov

Keď sa rozhodnete vybudovať si fyzickú kondíciu, najprv sa môže zdať, že všetko je ťažké. Tento čas je veľmi dôležitý a je potrebné, aby ste sa uistili, že problémy, ako je napríklad šatníková skriňa alebo nízka hladina energie, vás neodradia.
Oblečenie na cvičenie
Nič nepokazí tréning ako nepríjemné oblečenie. Je dôležité, aby ste investovali do kvalitného tréningového oblečenia, ktoré vám pomôže sústrediť sa na vaše cvičenie.

jofa

  • Dobre vybavené: Ako sa hovorí, odev je len taký dobrý ako je pohodlný. Pre začiatok sa skúste vyhnúť online nakupovaniu a choďte do obchodu. Vyskúšajte si oblečenie, aby ste sa uistili, že vám to dobre sedí a bude sa vám v ňom dobre cvičiť.
  • Elastické: Každé cvičenie zahŕňa veľa strečingu. Je dôležité, aby vaše oblečenie umožnilo vášmu telu robiť to isté.
  • Priedušné:  Pri cvičení je nevyhnutné potenie. Rozhodnite sa pre látky, ktoré sú savé a priedušné, aby ste nezažili kožné alergie.

Okrem týchto rád odporúčame kúpiť podpornú športovú podprsenku pre bezproblémové cvičenie.
Pohodlná obuv
Investovanie do dobrej obuvi je dôležité pre bezpečné a efektívne cvičenie. Uistite sa, aby ponúkali výstižné odpruženie (ale nie príliš veľa!) a dobrú priľnavosť na podporu počas skákania a behu. Stavte na pár, ktorý ponúka stabilitu a optimálny pohyb. Treba vziať do úvahy aj podporu členka. Okrem toho si vyberajte kvalitné ľahké topánky, aby ste z vášho tréningu vyťažili čo najviac.

fitnes

Fľaša s vodou
Vyvíjanie vášho tela bez toho, aby sa mu dávalo správnej výživy, bude mať viac škody ako úžitku. Naše telo spotrebuje vodu počas cvičenia potením, a preto sa stáva náchylnejšie k dehydratácii, ak sa oň nestaráme. Noste vždy fľašu s vodou, to zvýši vašu energetickú úroveň a zlepší váš výkon počas tréningu.
Fitness náramok
Aj keď to nie je potrebné, fitness náramok je určite dobrý a užitočný doplnok. Denná správa o zdraví vám ušetrí problémy so špekuláciou a preberaním výsledkov vášho úsilia a tiež vás bude viac motivovať!