Jít na obsah

Pri pásikoch si môžete dovoliť byť kreatívni

Klasické svietidlá pozná každý, tradícia lustrov či najrozličnejších typov lámp alebo reflektorov siaha do minulosti, keď človek vynašiel žiarovku a svetlo sa stalo našim súputníkom v každej dennej hodine. Označujeme ho aj ako umelé osvetlenie, pretože vnáša do priestoru svetlo iného druhu ako sú slnečné lúče. Vývoj však zasiahol aj túto oblasť a dnes máme k dispozícii najmodernejšie druhy osvetlenia.

Krásne odtiene farieb sú lákadlom

Typy svetelných zdrojov majú široké spektrum a sú najviac využívanými v priestoroch, kde trávime väčšinu času počas dňa, doma, v kanceláriách, na športoviskách, osvetľujú aj mnohé exteriéry ako sú parkoviská, garáže, záhrady, dvory a podobne. Technológia pod názvom LED je ich poznávacím znamením a je prínosom po stránke šetrenia energiou a ochrany životného prostredia.

Dlhá životnosť pri rovnakom výkone, variabilnosť a viaceré typy odtieňov bielej farby, ale aj farebné svetlo, to sú hlavné vlastnosti LED pásikov, momentálne veľmi obľúbených medzi spotrebiteľmi. Poznajú a využívajú ich prevažne mladšie ročníky, ľudia s tvorivým duchom, pretože iba vysokosvietivé led pasy tento typ svietidiel je možné umiestniť aj do neprístupných miest, kde sa nedá vtesnať žiarovka, panel, trubica, ale ani reflektor.

Svetlo v inej polohe

Pásiky sa inštalujú veľmi ľahko, bez nutnosti skrutkovania či iných náročnejších foriem kotvenia, dajú sa jednoducho prilepiť na zvolené miesto obojstrannou lepiacou páskou na zadnej strane pásikov. Pre profesionálov sú k dispozícii PROFI LED pásy s prúdovými drivermi, ktorých charakteristika sa skrýva v názve, čo znamená, že sa v nich prúd rozvádza rovnomerne do každej časti pásu, a tie sú tak zaťažované rovnomerne. Pre lepšie pochopenie: pásik má rovnakú intenzitu svetla na začiatku aj na konci, takže paralelné zapojenie v dĺžkach po 5 metroch nie je potrebné. To sa používa pri LED pásoch bez driverov. Kvalitatívne sú tieto pásy vhodné aj pre profesionálnych zákazníkov, ich životnosť je oveľa dlhšia, index podania farieb je až 90-97Ra a takisto sú k dispozícii tri odtiene bielej farby svetla, neutrálna, teplá a studená. Zapojiť môžete až 25 m osvetlenia v jednom kuse.