Jít na obsah

Ako ovplyvnili šiltovky módu?

Táto charakteristická pokrývka hlavy slúži ľudom už vyše 60 rokov. Prvá šiltovka uzrela svetlo sveta v Amerike. Objavila sa v jednom bejzbalovom zápase v najlepšej lige sveta.Patrí medzi najobľúbenejšie a najznámejšie pokrývky hlavy. Šiltovky v minulosti plnili úlohu ochrany hlavy, ktorá mala jediný cieľ, a to ochrániť svojho používateľa pred priamym a ostrým slnkom. V dnešnej dobe šiltovky predstavujú dokonalý módny doplnok, ktorí dokážete dopasovať k čomukoľvek. Samozrejme aj teraz sa šiltovky môže používať na ochranu pred slnkom, ale predstavujú skôr doplnok na univerzálne použitie. To znamená, že sa požívajú, ako módny doplnok bez ohľadu na či slnko svieti alebo nie. Šiltovky už dávno nie sú výlučne určené pre mužov. Tento módny trend si časom obľúbili aj ženy. A tak dokonale vyvracajú dogmu, ktorá tvrdila, že šiltovky sú čisto pánska záležitosť, čo spočiatku tak aj naozaj bolo, ako sme si už na začiatku spomenuli bejzbal, v ktorom sa práve šiltovky spopularizovali.

šiltovka

V dnešnej modernej dobe existujú rôzne druhý a taktiež aj rôzne štýly šiltoviek. Šiltovky sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach. V minulosti boli v trende jednofarebne modely, ktoré nie sú rozhodne na zahodenie ani v dnešnej dobe. Okrem klasických farieb sa zvyknú často používať aj pestrofarebne šiltovky, ktoré sa môžu skladať, aj z viacerých farieb naraz. Okrem variability farieb sa šiltovky medzi sebou rozlišujú rôznymi pestrofarebnými a často aj originálnymi motívmi. Medzi najrozšírenejšie motívy patria: hudobné skupiny, športové kluby, filmové a seriálové postavy. Vybrať si môžete aj z niekoľkých druhov šiltoviek:

Šiltovky

Medzi športovcami sú obľúbené bejzbalové šiltovky. Ich hlavnou črtou je zakrivení šilt. Druh šiltoviek trucker spoznáte vďaka sieťke, ktorá tvorí túto pokrývku hlavy v zadnej časti. Taktiež sa dá na týchto šiltovkách nastaviť ľubovoľná veľkosť. Reperi, skejteri alebo mladá generácia si obľúbili druh šiltovky snapback. Ide o šiltovku s rovným šiltom. Ako aj v prípade predošlých druhov, aj táto šiltovka ma v zadnej časti pásik tzv. patent na nastavenie veľkosti. Za pozornosť stojí aj šiltovka fitted, ako jediný druh z tohto zoznamu nemá na šiltovke nastavovací systém. Namiesto ľubovoľného nastavenia je šiltovka vyslovene z elastického materiálu, a preto vám ideálne sadne na vašu hlavu.