Jít na obsah

Na trhu je skvelá novinka- Smart žiarovky ovládateľné cez wi-fi

V prípade témy elektronika a nová technológia sa musíme stále častejšie venovať čerstvej novinke s veľkým potenciálom- Smart osvetleniam, ktoré sa môžu už onedlho stať žiadaným a vlastne bežným doplnkov domácností či podnikov. Túto novinku má na svedomí výrobca Xiaomi, ktorý vpustil do predaja inteligentné svetelné produkty s názvom Yeelight a dnes sme už svedkami ich druhej generácie. Preto je k ich bližšej charakteristike ten najvyšší čas a keďže ide už v poradí o druhú generáciu, miesto základného opisu sa budem snažiť opísať ich funkcionalitu.

žárovka

Táto poskytuje skutočne pestré a moderné využitie. Spomeňme napríklad prednastavené režimy, možnosť nastavenia lokálnej siete či úpravu personálnych údajov apod. Smart osvetlenie v skratke ponúka užívateľské prostredie a možnosti, ktoré sú k praktickému využitiu skutočne oceniteľné, nevraviac o vzájomnej komunikácii a ovládaní formou nášho mobilného zariadenia a aplikácie.

V podstate už dnes môžeme povedať, že de o akýsi základ pre každého, kto sa rozhodol zmeniť svoju domácnosť na Smart. Predsa osvetlenie je základom a v tomto smere vravíme o praktickom, dostupnom a cenovo prijateľnom riešení, po akom môže siahnuť prakticky každý, koho zaujímajú nové technológie a túži napredovať s dobou. Ten pocit inovácie a náhľad do fungovania Smart domácností vám bez problémov priblížia aj smart žiarovky Yeelight za cenu 18 eur. Stretneme sa však aj s podobne inovovanou konkurenciou, respektíve  drahšími smart žiarovkami Philips Hue. Na základe prevedených testov a vyjadrení kritikov i bežných užívateľov pri bežnom použití majú však svoje technologické kvality a silné stránky aj tieto cenovo dostupnejšie smart žiarovky od Xiaomi, čiže už zmienené Yeelight.

  • Konkrétne modely dokonca disponujú populárnou technológiou Red, Green, Blue, respektíve RGB, ktorá okolitému prostrediu dodá ten správny efekt vďaka možnosti kombinovať tri farby osvetlenia, a to červenú, zelenú a modrú.

wifi
Životnosť tohto typu žiaroviek sa odhaduje na 25 000 hodín alebo 11 rokov pri bežnom používaní (6 hodín denne). Primárnou výhodou je aj podpora wi-fi, ktorá vlastne slúži už k spomenutej komunikácii cez smart zariadenia, najčastejšie so smartfónom, a teda ich možnosť diaľkového nastavenia a ovládania. To je možné vykonať stiahnutím aplikácie Yeelight alebo priamo cez dostupnú apku Mi Home.