Jít na obsah

Kvalitné okná vám zabezpečia príjemné a kvalitné bývanie

Z hliníka sa vyrába široké spektrum výrobkov, pretože je mimoriadne tvárny, umožňuje neskutočné množstvo dizajnových prevedení, má moderný vzhľad a je nadčasový s dlhou životnosťou. Medzi najčastejšie hliníkové výrobky patria okná a dvere, ktoré umožňuje vyrábať v ľubovoľnej veľkosti, čo je v dnešnej modernej architektúre vítané. Mnohé súčasné stavby sa vyznačujú veľkými oknami s ťažkými trojsklami, a to nie je pre hliník žiadny problém.

mb-45-1-278x252

Každý interiér alebo exteriér je možné zladiť s hliníkom, pretože umožňuje dostupnosť mnohých štýlov a povrchových úprav, ktoré ho predurčujú k tomu, aby sa stal najpoužívanejším materiálom súčasnosti aj budúcnosti. Výrobky z neho sa vyznačujú odolnosťou proti vlámaniu, protipožiarnou odolnosťou aj dymotesnosťou, spĺňajú aj nároky na tepelnú izoláciu. Na trhu dnes fungujú hliníkové okná mnohé spoločnosti, ktoré dodávajú na stavby kvalitné hliníkové dvere či okná, a medzi ne patria ALUPROF a SCHUCO. Prichádzajú vždy s novými trendmi a prinášajú inovatívne prvky a systémy, ktoré spoľahlivo vyriešia problémy s vysokými nárokmi na moderné stavby.

ALUPROF ponúka tiež hliníkové okná, ktoré všetky spomínané požiadavky spĺňajú, sú vhodné do interiérov, ale aj do vonkajších priestorov, kde je potrebné zaistiť kvalitnú tepelnú izoláciu. Medzi najmodernejšie patrí systém tejto spoločnosti s názvom MB-104 Passive, spĺňajúci požiadavky na pasívnu výstavbu, to znamená, že majú potrebné certifikáty pre pasívne domy.

architecture-1719527_640

Spoločnosť SCHUCO patrí k popredným predajcom spomínaných hliníkových dverí, okien, stien alebo fasád, ale aj oceľových či plastových variantov. Na svete stojí množstvo realizácií, ktoré má vo svojom portfóliu táto firma, pretože spĺňajú tie najvyššie požiadavky na energetickú úspornosť, nadčasovosť, dlhú životnosť, komfort, bezpečnosť a v neposlednom rade aj moderný dizajn novostavieb súčasnosti.