Jít na obsah

Inteligentné tipy na nastavenie sadzieb pre písanie na voľnej nohe

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako určiť svoje sadzby pre externe písané projekty, je urobiť prieskum a zistiť, čo už existuje na trhu. Uvedomte si však, že nájdete dramatický cenový rozsah.
Začnite uvažovať o svojich vlastných sadzbách premýšľaním o svojich celkových skúsenostiach a znalostiach trhu. Medzi faktory, ktoré ovplyvnia vaše sadzby, patria:podnikatelský plán.jpg

  • Vaše skúsenosti v teréne alebo vo svete písania
  • Technické odborné znalosti alebo množstvo výskumov potrebných pre projekt
  • Odhadovaný čas na dokončenie projektu
  • Či budú súčasťou projektu ďalšie aspekty vášho času, napríklad vedenie pohovorov
  • Dĺžka projektu

Koľko stojí väčšina spisovateľov
To, ako autor vyberá poplatky, závisí úplne od ich preferencie, odvetvia a ochoty klienta akceptovať túto mieru. Väčšina autorov začína svoju kariéru online s hodinovými sadzbami, pretože to je najjednoduchší spôsob, ako určiť, čo účtovať. Len málo autorov účtuje poplatok za stránku, hoci tento spôsob stanovovania cien je bežný pre redaktorov. Mnoho spisovateľov spoplatňuje každé slovo alebo článok.
Hodinová sadzba je teda dobrým východiskovým bodom pre vytvorenie odhadu, ale nie je to niečo, na čo sa väčšina profesionálnych spisovateľov spolieha z dlhodobého hľadiska, pretože klienti majú tendenciu uprednostňovať predbežné oceňovanie, pokiaľ ide o sadzbu za slovo s dohodnutou maximálnou dĺžkou.
Keď už máte základnú cenu, musíte s číslom začať pracovať, aj keď túto sadzbu nemusíte vždy účtovať. Každý projekt bude iný.
Hlavný verzus bočný príjem
Ďalším dôležitým prvkom, ktorý by ste mali zvážiť, je to, čo chcete dosiahnuť v podnikaní na voľnej nohe. Ak hľadáte iba zvýšenie dodatočného príjmu, potom pre vás nemusí byť hodinová sadzba taká dôležitá ako niekto, kto sa pokúša nahradiť prácu na plný úväzok.wordpress.jpg
 
Pamätajte, že nie každú hodinu, kedy budete pracovať, je zúčtovateľná, pretože budete tráviť veľa času marketingom pre klientov, ako aj časom, ktorý vykonávajú administratívne úlohy, ako napríklad predkladaním faktúr. Ďalej pravdepodobne nebudete pracovať každý týždeň v roku.