Jít na obsah

Ako ušetriť na elektroinštalácii

Chcete ušetriť na http://referaty.aktuality.sk/financie-a-mena/referat-3129 elektrine? Nemyslím tým účty za elektrinu, ale jej zavedenie do domu či bytu. Keď sme túto vec riešili my, nemali sme naozaj financie nazvyš. Rozpočet na stavbu domu bol viac než fixný, takže sme potrebovali ušetriť, kde sa dalo. Aj keď som si nemyslela, že sa dá ušetriť práve na elektrine, tak sa dá a pomerne dosť. Nikdy však nesmiete zabúdať na bezpečnosť.Listnatý strom, z ktorého odlietavajú papierové bankovky.jpg

Na čom určite nešetriť
Keď hovorím o šetrení, tak nemám namysli to, aby ste si našli nejakého deduška z dediny, ktorý sa „ROZUMIE“ elektrine, nakúpili najlacnejšie káble, vypínače, rozvodnú skriňu a všetko urobili, takpovediac, na kolene. Takéto šetrenie sa naozaj nevypláca.

Ešte sa na chvíľku vrátim k materiálu. Naozaj na ňom nešetrite. Ak si budete trvať na svojom, vypýtate si od elektrikárskej firmy zoznam vecí, ktoré potrebujú, pôjdete niekam do Poľska a tam všetko nakúpite za polovičnú cenu, nemôžete rátať s tým, že elektroinštalácia bude v poriadku. Ak by sa aj niečo stalo, firma sa môže od všetkého dištancovať, pretože nemala nič spoločné so samotným materiálom.Detail na guľatú sklenené žiarovku na bielom pozadí.jpg

Ako teda šetriť?
Ak chcete na elektroinštalácii skutočne ušetriť, a to aj do budúcnosti a navyše neriskovať v rámci bezpečnosti, zvoľte nasledujúci postup. Myslite na to, že cenník elektroinštalačných prácsa odvíja najmä od toho, či všetko necháte na jednu firmu alebo to budete látať a plátať.

  • Najprv si nechajte vypracovať bezplatný návrh elektroinštalácie od viacerých firiem. Tak s budete vedieť lepšie vybrať vhodnú a lacnejšiu možnosť. Bude drahšia, no vaša investícia sa vám vráti na tom, že nebudete bojovať so žiadnymi problémami a poruchami v budúcnosti.
  • Vyberajte naozaj profesionálnu firmu.
  • Ak chcete naozaj ušetriť, tak si nechajte všetko vypracovať od jednej firmy. Mám na mysli projekt aj samotnú realizáciu rozvodov. Väčšie balíčky sú vždy lacnejšie.
  • Nákup materiálutaktiež nechajte na profesionáloch.