Jít na obsah

Herná konzola PLAY STATION 4

Dlhé zimné večery sa blížia. Počasie je na prechádzky a pobyt v prírode vcelku nevľúdny a preto ak nejdete na hory alebo zahraničnú dovolenku, uvítate určite nejakú zábavu na doma. Pre dospelých, ale aj deti, je tu nová možnosť, ako stráviť príjemné chvíle s kamarátmi alebo s rodinou v teple domova. Na trh totiž prišla nová, odľahčená verzia hernej konzoly Play Station 4.
 pákový ovladač
Výrobcovia síce konzolu odľahčili, ale v žiadnom prípade nie na úkor hardwarového výkonu, ako tomu často býva u mobilných telefónov, označovaných ako „lite“.
 
Play Station 4 Slim sa svojím výkonom úplne vyrovná svojmu staršiemu predchodcovi a navyše už v jeho samotnej základnej verzii podporuje novú technológiu HDR (High Dynamic Range). Táto technológia zabezpečuje nový, rozšírený rozsah farieb a predovšetkým kontrast. Výsledkom tohto vylepšenia je realistickejšie grafické prevedenie obrazu a prirodzenejšia farebná reprodukcia.
 
Okrem zoštíhleného prevedenia hernej konzoly, ktorá prináša aj redukciu hmotnosti, bol inovovaný tiež bezdrôtový ovládač DualShock 4, ktorý je súčasťou hernej konzoly. Zachované a inovované boli aj ostatné výstupy, ako HDMI, USB konektory, Wi-fi i Bluetooth výstupy.
 
Hoci konzoly slúžia prevažne na hranie hier, nič nebráni ani prehrávaniu filmov vo veľmi kvalitnom a vysokom rozlíšení na nosičoch blu-ray.
 
Všetkých futbalových priaznivcov veľmi poteší tá skutočnosť, že výrobca k tejto hernej konzole prikladá hru FIFA 17, ktorá prvýkrát v histórii využíva Frostbite engine k novému, prelomovému hraniu. Úplne inovovaná fyzika, prirodzenejšie a realistickejšie pohyby a takmer perfektná grafika a desiatky zábavných herných módov, to je herné vybavenie, ktoré poteší každého vášnivého hráča.
 
 fotbalový míč
Záverom je z vyššie uvedeného zrejmé a celkom jasne vyplýva, že najlepším spôsobom, ako stráviť sychravé dni aktívne s kamarátmi, je nielen tento futbal ale aj ostatné hry, ktoré sa na tejto novej hernej konzole dajú hrať.