Jít na obsah

Elegantný ostrov Capri

Dovolenku na Capri sa vám asi nepodarí stráviť so slovenskou cestovnou kanceláriou, môžete však využiť služby nemeckých cestoviek, alebo sa vybrať na ostrov aj sami. Do Talianska lietajú mnohé letecké spoločnosti, premiestnite sa do Neapolu, alebo Sorrenta a z týchto dvoch miest sa trajektom preplavíte priamo na ostrov. Ubytovanie nie je problém vďaka mnohým internetovým portálom. Pripravte sa však na vyššie ceny a ubytovanie je potrebné si zabezpečiť vo väčšom predstihu, keďže je obsadenosť celého ostrova počas letnej sezóny veľmi vysoká.
Capri sa skladá z dvoch častí, Capri a Anacapri. Trajekty kotvia v prístave Marina Grande práve v časti Capri. Blízko prístavu sa nachádza aj najkrajšia pláž na ostrove s rovnakým názvom ako prístav. Pláže na ostrove sú všetky kamienkové, ale more je bezpečné, má pozvoľné klesanie. V prístave si môžete zakúpiť lístok na jednu z mnohých výletných lodí, ktoré vás zoberú k azda najromantickejšej jaskyni na svete s názvom Grotta Azura. Vjazd do jaskyne je adrenalínovým zážitkom, ale potom sa už necháte unášať neuveriteľnou azúrovou farbou mora spôsobenou hrou slnka.

moře

Do centra mesta Capri sa môžete dostať lanovkou, alebo sa tam vybrať peši, ale pripravte sa na stúpanie. Pri prehliadke meste neprehliadnite pozostatky letného sídla rímskeho cisára Tiberiusa Villa Jovis.  Mestečko je naozaj veľmi príjemné s množstvom luxusných obchodov a reštaurácií. Ceny na ostrove sú vysoké, treba si pripraviť veľa peňazí. Nedá sa tu veľmi šetriť.

Krátko prechádzkou z centra mestečka Capri sa dostanete k slávnym Augustovým záhradám plným farebných kvetov, záhonov, stromčekov a romantických výhľadov. Práve zo záhrad máte najlepší výhľad na skalnatú formáciu Faraglioni. Ostré skaly sa pyšne týčia a okolo nich sa premávajú luxusné jachty. Ďalší z výhľadov zo záhrad je na Kruppov chodník pomenovaný podľa magnáta Friedricha Kruppa, ktorý sa roky o záhrady staral.

město

K najvyššiemu bodu ostrova, vrchu Mount Solaro, sa dostanete lanovkou, autobusom, alebo peši. Vrch sa nachádza v časti Anacapri. Ak sa rozhodnete ísť peši, určite si nenechajte ujsť návštevu kláštora Santa Maria, ktorý ponúka nádherné výhľady. O výhľade z Mount Solaro sa písať neoplatí, je tak nádherný, že ho musíte zažiť. Oddych na pláži Marina Piccola bude odmenou za vyšliapané kilometre.