Jít na obsah

Bezpečnosť pri šoférovaní auta

Na našich Slovenských cestách sa dopravné nehody stávajú veľmi často. Vodiči nie sú veľmi opatrný a nehoda sa môže stať behom sekundy. Čo ale musíme urobiť aby sme došli v bezpečí do cieľa so svojím automobilom ?
za volantem
Ø Skôr ako vstúpite do auta,a vydáte sa na svoju cestu, skontrolujte si svoju povinú výbavu. Bez nej sa nepohnite ani na krok. Obsah povinnej výbavy by mal byť náhradné koleso a pneumatika, reťaze, výstražný trojuholník, reflexný odev, reflexná vesta, najdôležitejšia vec ktorá nesmú chýbať v povinnej výbave je auto lekárnička ktorú zakúpite na všetkých benzínových pumách či špeciálnych obchodoch z autodielni, Aj keď hasiaci prístroj povinnej výbave nie je, pre istotu si ju zakúpite. Nikdy totiž neviete kedy Vám môže niečo horieť pod kapotou. Ďalej ešte pred jazdou si skontrolujte či Vám svietia svetla či máte dobre nafúkané pneumatiky. Počas cesty dodržujte rýchlosť a pravidlá cestnej premávky. Ak vodiči nedodržujú tieto dopravné prostriedky, môže sa stať že dostanete mastnú pokutu pri najhoršom spôsobíte dopravnú nehodu. Preto ak chcete dôjsť v bezpečí dodržujte tieto značenia. Musíte si uvedomiť že Váš život a život Vašej posádky je vo vašich rukách. Máte zodpovednosť počas celej cesty až do určeného cieľa.
značení nehody
Ø Pozor nikdy nesadajte za volant pod vplyvom alkoholu alebo inej omamnej látky. Ak Vás polícia zastaví a nameria vyššie množstvo látky v tele, môžu Vám dať pokutu, alebo odobrať vodičský preukaz. Ak ste pod vplyvom alkoholu či inej omamnej látky radšej požiadajte svojho známeho aby Vás odviezol. Je štatisticky dokázane že počas šoférovania pod vplyvom alkoholu sa stavajú viac dopravných nehôd a havárii. Ak vidíte niekoho kto jazdi vyššou rýchlosťou radšej sa mu bezpečne uhnite. Pretože aj vďaka takýmto bláznom sa stavajú dopravné nehody. Ďalším faktorom ktorý môže ohroziť vašu bezpečnosť počas šoférovaniam môže byť aj prírodný faktor. Pri takomto prípade budete opatri a riaďte sa dopravnými značkami. Pretože nikdy neviete kedy môže spadnúť na Vás strom či zbehnúť do cesty divá zver.