Jít na obsah

Čo čakať od mobilného domu

Vedeli ste o tom, že chatu nemusíte stavať? Môžete to celé vyriešiť úplne inak. Ako? Veľmi jednoducho, a to pomocou mobilného domu. Nám do oka padol domček s názvom Eclipse. Je to pomerne väčší dom, s rozlohou takmer tridsať metrov štvorcových a veľkými oknami, ktoré sa postarali o to, aby bol krásne svetlučký. To však nie je až tak podstatné. Pokiaľ uvažuje i vy nad kúpou mobilného domu, asi vás zaujíma, čo môžete od takéhoto alternatívneho príbytku čakať. Pokúsim sa vám to celé zhrnúť, pekne v skratke.Mobilný dom zaparkovaný za vysokou trávou a stromami.jpg

Dá sa s ním cestovať?
Začnem jednou veľmi dôležitou vecou. Mobilný dom nie je karavan, takže nemôžete počítať s tým, že s ním budete cestovať hore – dole. Možno teraz nerozumiete tomu, prečo je vlastne mobilný, keď s ním až tak mobilní, byť nemôžete. Mobilný je preto, lebo si ho presuniete z predajne na miesto, kde chcete a ak by ste ho chceli po čase presunúť niekam inam, tak taktiež môžete.

Poskytne dostatok priestoru?
Mobilné domy majú rozmery okolo tých dvadsaťštyri až niečo cez tridsať metrov štvorcových. Jeho zariadenie je prispôsobené tomu, aby bolo čo najpraktickejšie a zaberalo čo najmenej miesta. To, č vám mobilný dom poskytne dostatok priestoru, záleží hlavne od toho, aký veľký, si kúpite.

Ako je to s kúrením?
Väčšina mobilných domov má aj ústredné kúrenie. https://www.modrastrecha.sk/forum/kurenie-vetranie-a-klimatizacia/plynove-alebo-elektricke-kurenie-co-je-lacnejse/ Tým si môžete zakúriť. Neviem čo viac, by som vám k tejto téme mohla povedať, pretože asi ani nie je čo.

Dá sa v dome bývať – chatárčiť aj v zime?
V zime sa dajú obývať tie domy, ktoré sú určené na celoročné bývanie. Inak povedané, musia byť zateplené. Sezónne domčeky, teda tie, ktoré zateplené nie sú, si budete musieť zatepliť alebo ich využívať len v lete, na jar a istú časť jesene.Muž a žena sedia na terase pri stole s dvoma psami.jpg

Potrebujete stavebné povolenie?
To je na tom to najlepšie, stavebné povolenie nepotrebujete. Aby ste sa však na sto percent vyhli akýmkoľvek nepríjemnostiam, opýtajte sa dopredu na príslušnom úrade. Viete, ako to je, istota je guľomet a menej problémov.