Jít na obsah

Ako často kŕmiť psa a mačku

Pes aj mačka majú iné potreby, ako na zloženie stravy, tak aj na jej množstvo a počet pokrmov za deň. Ak nebudete na tieto osobité požiadavky brať ohľad, vášmu miláčikovi sa samozrejme nič hrozné nestane. Bude však o čosi nepokojnejší a v prípade mačiek, môžu niektoré nesprávne postupy, zvieratám ublížiť.

pes
 
Pes
 
Ideálny počet kŕmení pre psa. Sú dva pokrmy za deň. jeden ráno a druhý večer. mnoho majiteľov si uľahčuje život tým, že zvieratá kŕmi iba raz denne. Nejedná sa o veľký prehrešok, avšak ak chcete, aby bol váš pes celkovo pokojnejší, radšej mu kŕmnu dávku rozdeľte. Predstavte si, že by ste mali vy jesť iba raz do dňa. Veľká dávka jedla naraz, navyše nie je pre psa zdravá. Hlavne vtedy, ak sa bavíme o veľkých plemenách. Je to v podstate to isté, ako u nás ľudí. viac menších pokrmov do dňa je jednoducho zdravšia alternatíva. Po kŕmení má byť zviera minimálne dve hodiny v pokoji. Takže prechádzky a športové aktivity, si odložte na neskôr.  
 
Hladovka
Jeden deň bez potravy psovi nijakým spôsobom neublíži. Práve naopak, jeho organizmus sa môže mierne prečistiť. Doprajte mu dostatok vody a samozrejme takýto diétny deň praktizujte iba raz za čas. Maximálne jedenkrát za dva týždne.
 
Mačka
 
Mačky sú na počet pokrmov o čosi náročnejšie. Na rozdiel od psa, by sme ju mali kŕmiť aspoň trikrát denne, menšími porciami. Pre tieto zvieratá je totiž prirodzené jesť omnoho menšie porcie. Ak by si potravu lovili sami, asi len ťažko by natrafili na jednu mega myš za deň. Preto sú pre ich trávenie prirodzenejšie menšie porcie.  Ak si chcete kŕmenie zjednodušiť, nechávajte v miske potravu neustále. Nemusíte sa obávať prejedenie. Mačka zje vždy toľko, koľko potrebuje. Ak kŕmite konzervami, alebo mäsom, dávajte pozor aby sa jedlo neskazilo, a to hlavne počas teplej časti roka.

koťata
 
Hladovka
U mačiek hladovka neprichádza do úvahy. Majú totiž iný tráviaci systém. Už pri dvadsaťštyri hodinovom hladovaní, sa do ich tela začínajú uvoľňovať toxíny, ktoré ich môžu otráviť.