Jít na obsah

Aby sme si dovolenku nepokazili

Je to čas roka, na ktorý sa teší väčšina z nás – leto. Tešíme sa naň, lebo si berieme voľno od všedných každodenných povinností, ktorým dávame na istý čas zbohom a ideme si užívať slnko, vodu a teplo. Väčšina z nás si vybrala istú cieľovú destináciu, ktorú si dala ako cieľ leta, ktorý chce splniť. Napríklad sa chystáme navštíviť Španielsko a skutočne sa na tieto dni oddychu tešíme. Sme už dlho pred samotným odletom zbalení a pripravení vyraziť kľudne aj hneď.

lietadlo pri západe slnka.jpg

Keď potom príde konečne k dňu D, kedy cestujeme na letisko, ktoré nás má odviesť do ďalekých krajín, kde si plánujeme len užívať a oddychovať, máme pocit, že naše dni pohody nedokáže už nič tak ľahko prekaziť. Čakáte so svojou rodinou na letisku už peknú chvíľu a zrazu si uvedomíte, že je to vlastne už oveľa dlhšie, ako by to malo trvať. Keď sa potom pre istotu idete pozrieť na tabulu odletov a príletov, zisťujete, že vaše lietadlo má meškanie a teda si musíte počkať o niečo dlhšie, ako ste plánovali.
Síce trochu sklamane, ale aj napriek tomu skromne zoberiete vašu realitu a čakáte ďalej, čo sa bude diať. No keď sa už po vyše dvoch hodinách takéhoto čakania nič nemení, a vy až teraz začínate byť skutočne nervózny a naštvaný a vaša rodina na tom nie je o nič inak, uvedomujete si že asi ide o väčší problém. Čakanie sa čoraz viac a viac nafukuje a z dvoch hodín sa stávajú dokonca až tri.

čakanie na let.jpg

Málokto však vie, že práve v takýchto prípadoch máte plné právo žiadať od danej leteckej spoločnosti finančnú kompenzáciu, na spôsobené nepríjemnosti v dobe, kedy by ste už mali by niekde úplne inde a užívať si svoje dni pohody. Meškanie lietadlaje možné preplatiť a to jednoduchým spôsobom, podania žiadosti o preplatenie náhrady. Preto ak bolo vaše meškanie a čakanie na letisku dlhšie ako 3 hodiny, neváhajte a požiadajte o kompenzáciu.