Jít na obsah

Umývanie okien

Umývať okná novinami?
Umývať okná s handričkami je neefektívne pretože zanechávajú na oknách šmuhy a chlpy. Noviny či papierové utierky za sebou nenechávajú chlpy a ani nitky. Vďaka tomu, že výborne sajú vodu, je leštenie s novinami mimoriadne pohodlné a účinné. Pri umývaní okien si však dajte pozor na ich rámy, pretože farba z novín vám ich môže zašpiniť!

jídelna

Použili ste už ocot?
Kombinácia vody a octu robí pri umývaní okien naozaj zázraky. Tento účinný trik poznali už naše prababičky. Do 5 litrov vody nalejte 2 decilitre octu. Ten okná účinne odmastí a vráti im lesk.

Čpavok? Nebojte sa ho je mimoriadne účinný!
Ak práve doma nemáte ocot, skúste použiť čpavok. Zmiešajte jeden diel čpavku s troma dielmi vody. Rozrobená tekutina síce nevonia najlepšie, ale svoju úlohu si splní. Čpavok veľmi dobre funguje aj na umývanie rámov či odstránenie žlte z cigaretového dymu.

Gumená stierka? Skúste to
Nešetrite kúpou gumenej stierky, oplatí sa za každú cenu! Ak si kúpite kvalitnú stierku, ktorá je rovná a pružná, bude pre vás umývanie okien o mnoho jednoduchšie. Správne používanie stierky na okná nie je žiadna veda. Tento postup umývania okna je však efektívny a pomerne jednoduchý.

čistící prostředky

Ako správne umyť okná?
Dobrou radou je neumývať okná, ak na ne páli slnko, alebo je vonku príliš teplo. V takýchto podmienkach schne voda na oknách rýchlejšie, a preto je náročné docieliť čisté okná bez šmúh. Do vedra si naberte horúcu vodu, ktorú zmiešajte s octom, čpavkom alebo prípravkom na čistenie okien podľa vášho výberu. Na okno naneste roztok novinami, papierovou utierkou alebo handrou. Tento krok slúži na zmytie všetkých nečistôt z vášho okna.
Po umytí prejdite vlhký povrch okna stierkou. Je dôležité, aby vám povrch okna úplne nevyschol, pretože potom je leštenie alebo stieranie neefektívne a takmer nemožné. 

4.3
10