Jít na obsah

Technologické spoločnosti nebudú čakať

Prezident a hlavný právnik pre firmu Microsoft Brad Smith v piatok uviedol, že technologické spoločnosti pravdepodobne zmenia spôsob moderovania platforiem online v reakcii na nové zákony zahraničných vlád bez ohľadu na to, či zákonodarcovia USA konajú tak, aby zmenili zákon v USA, ktorý povolil platformy sociálnych médií.Budova Microsoftu.jpg
Smith uviedol, že 230 americký zákon o slušnosti v komunikácii, ktorý hovorí, že technické firmy nemožno žalovať za to, čo hovoria používatelia na ich online platforiem, bol potrebným zákonom koncom 90. Rokov, keď prvýkrát prešiel, ale technologické firmy sú teraz vyspelejšie a by mali mať „novú úroveň zodpovednosti“ za to, čo sa hovorí na ich stránkach.
Uviedol tiež, že ďalšie krajiny, ako napríklad Nový Zéland, prijímali zákony v nadväznosti na udalosti, ako je masová vražda v Christchurch začiatkom tohto roka, ktorá bola vysielaná naživo na platformách sociálnych sieti.
„Zákony po celom svete budú meniť a pretože technológia je tak globálna, americké spoločnosti prijmú nový prístup, aj keď Kongres USA neurobí nič,“ povedal Smith počas rozhovoru s šéfom redaktora The Guardian Stephenom J Adlerom v New Yorku. Smith hovoril s The Guardian v rámci turné, aby propagoval svoju nedávno vydanú knihu „Nástroje a zbrane“.
V rozhovore Brad  tiež uviedol, že Microsoft odmietlavládne žiadosti o softvér na rozpoznávanie tváre v prípadoch, keď sa obáva zneužitia a nikdy nebude predávať technológiu na sledovanie.sídlo microsoftu.jpg
„Nepredávame služby rozpoznávania tváre na účely hromadného sledovania kdekoľvek na svete.“
Gigant vyzval na silnejšiu reguláciu technológie rozpoznávania tváre, ktorá sa v Číne používa na sledovanie etnických menšín. Brad prestal sklamať volanie po úplnom zákaze technológie s tým, že gigant verí, že má platné použitia, a tvrdil, že vlády by sa mali snažiť o jeho reguláciu rýchlejšie.