Jít na obsah

Matrac pre alergika vyberajte zodpovedne

S alergiou bojujem už od detstva, a preto viem povedať, že sa mnohé zmenilo. Myslím tým najmä to, že mnohé veci, ktoré vieme dnes, sme pred takými pätnástimi rokmi nevedeli. Napríklad, že i matrac môže alergikovi spôsobovať nemalé problémy. Mnohokrát som premýšľala nad tým, na čom som spala v detstve. Ak by moji rodičia vtedy vedeli, že roztoče a prach môžu byť pre alergika naozaj nebezpečné, možno by si dávali pozor na to, na akom matraci spím a moja alergia by nemala tak dramatický priebeh. Ktovie? Musí mi stačiť to, že dnes tieto informácie máme. Ak teda trpíte alergiou, mali by ste dbať naozaj na to, aby ste spali na čo najkvalitnejšom, no hlavne na tom správnom type matraca.Roztoč zelenej farby pod mikroskop
 
Antialergické matrace
 
Asi tušíte, že sa budeme venovať antialergickým matracom. Avšak pozor! Slovo „antialergický“, v prípade matracov, neoznačuje jeden konkrétny produkt. Pre alergikov preto môžu byť v hodné rôzne typy matracov. Tieto patria medzi ne:
 

 
Pružiny
Prvé dva typy matracov majú mnohé výhody. A sa však bavíme vyslovene o alergikoch, tak tí ocenia, že v ich vnútri môže dostatočne cirkulovať vzduch, v dôsledku čoho matrac dýcha. Nedochádza k množeniu choroboplodných zárodkov, a preto ich môžeme označiť za kúsky  s veľmi dobrými antialergickými vlastnosťami.Spálňa so zrkadlom nad manželskou posteľou
Pamäťová pena
Studená pamäťová pena je taktiež dostatočne priedušná. Pozor, nezmýľte si ju s obyčajnou penou. Tá už pre alergikov až tak ideálna nie je.
Kaučuk
Posledný spomínaný typ matracov, teda tie z kaučuku, sú veľmi dobrým riešením, pretože tento materiál patrí k prirodzene antialergickým. Aj po dlhšej dobe užívania, si zachovávajú dobré hygienické vlastnosti, materiál dokáže dýchať a zabraňuje vzniku plesní, či množeniu roztočov, ktoré sú pre alergikov smrťou.