Jít na obsah

Kožená alebo šuštiaková? Viete ako zladiť vašu bundu?

Bunda je neoddeliteľnou súčasťou oblečenia, a to ako u žien, tak i u mužov. Aj tento kúsok oblečenie treba zladiť so zvyškom. Nebudeme si klamať, ženy si v tomto smere dávajú omnoho väčší pozor. Aby ste však štýlovú bundu Tricko.top nepokazili nohavicami, topánkami alebo dokonca nesprávne zvolenou taškou, mali by ste si dávať pozor aj vy, milí páni.Muž v čiernej ležérnej bunde pozerá do mobilu a ide po ulici
 
Začneme kožou
 
Kožené bundy sú medzi pánmi asi tými najpopulárnejšími kúskami. Prečo? Pretože koža vydrží veľmi dlho, pôsobí luxusne a  elegantne . Prevláda taktiež názor, že sa dá nosiť ku všetkému. No ale práve to, je veľký omyl. Kožená bunda sa napríklad vôbec nehodí k oblečeniu, ktoré je vyrobené z teplákoviny. Taktiež by ste ju nemali nosiť k iným ležérny materiálom, ako je ľan či šuštiakové látky.
K čomu sa teda kožené bundy hodia? Ku koži, k menčestru, klasickej látke, semišu a taktiež k hodvábu, aj keď ten muži nosia o čosi menej.
 
Niečo pohodlnejšie a ležérnejšie
 
Takže milí páni, ak nosíte radi vyššie spomínané materiály, ktoré môžeme označiť za ležérne, na kožu radšej zabudnite. Aj bundy z teplákoviny, ľanu alebo obyčajnej látky, môžu pôsobiť veľmi elegantne, takže ich môžete pokojne nosiť aj do práce. Nebudeme to veľmi naťahovať. Ak si na seba vezmete tepláky, ktoré sú dnes už považované za veľmi módne kúsky, zlaďte s nimi aj bundu, teda čo sa materiálu týka.
Dnes sú taktiež veľmi populárne prešívané bundy, ktoré na prvý pohľad nepôsobia príliš elegantne. Tie si však môžete pokojne obliecť aj k elegantným nohaviciam. Takto naberú okamžite úplne iný ráz.Muž v čiernej koženej bunde stojí vedľa bicyklu a betónovej steny
 
Pozor na doplnky
 
Nepísaním pravidlom je, že bunda má ladiť s doplnkami. áno páni, aj vy ich nosíte. Za doplnok môžeme označiť tašku, kravatu, opasok, traky, topánky, šál a ponožky. Ku koženej bunde sa hodia kožené doplnky, teda kožená taška, opasok a topánky. K teplákovej bunde noste akékoľvek doplnky, okrem tých z kože. Vidíte? Nie je to naozaj nič náročné.