Jít na obsah

Kam na nákupy do Rakúska?

Len pár kilometrov od Bratislavy sa rozprestiera nákupný raj Slovákov – Rakúsko. Niektoré veci tu nakúpite lacnejšie, veľakrát si môžete vybrať z väčšieho množstva tovaru, alebo natrafíte na zaujímavé rakúske potraviny. Výhodou je tiež, že ak idete len kúsok za hranice dohovoríte sa veľakrát aj po slovensky. Usaďte sa a prečítajte si pár tipov kam na nákupy vyraziť!

nakupování
 
K1 v Kittsee
Kittsee je obec, ktorá susedí hneď vedľa bratislavskej Petržalky. Je vzdialená od nej len niekoľko kilometrov a je tu skvelá dostupnosť dokonca aj na bicykli. V tejto sympatickej dedinke nájdete menšie nákupné centrum K1, v ktorom sa nachádza 16 obchodov. Nájdete tu značky známe aj u nás, ale aj iné.
Tip: Nezabudnite sa zastaviť v známej čokoládovej predajni, kde sa čokoláda dostáva priamo z miestnej výroby!
 
Galleria Danubia v Hainburg an der Donau
Hainburg je vzdialený od Bratislavy približne 15 km. Nákupné centrum Galleria Danubia je o niečo väčšie nákupné centrum ako K1. Nájdete tu opäť pre nás známe aj neznáme obchody a značky. Privíta Vás tu 25 obchodov.
Tip: Okrem nákupov je mesto veľmi zaujímavé a pekné a oplatí sa urobiť si menšiu prechádzku.

obchod
 
Designer Outlet Parndorf
Pri známom jazere Neusiedler See sa rozprestiera mestečko Parndorf, ktoré je azda najznámejším nákupným rajom Slovákov. Nachádza sa tu Designer Outlet, kde nájdete veľké množstvo obchodov, predovšetkým so značkovým oblečením, ktoré tu zakúpite za akciové ceny. Okrem bežnejších značiek tu nájdete aj napríklad Calvin Klein, Karl Lagerfeld, Michael Kors, Prada, Gucci, Jimmy Choo, Burberry, Armani a mnoho ďalších.
Autom z Bratislavy trvá cesta približne 40 minút.
 
Shopping City Süd pri Viedni
Kúsok od Viedne sa nachádza ďalšie obľúbené nákupné centrum Shopping City Süd.
Ponúka vyše 250 obchodov plus ďalšie veľké množstvo iných služieb. Cesta autom z Bratislavy trvá niečo vyše hodiny. Na tomto mieste určite nájdete to čo hľadáte!